Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/samsara/domains/splywy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4940 Krutynia – Kadzidłowo | Spływy kajakowe
+48 600 092 252 admin@splywy.eu

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo położony jest na terenach Puszczy Piskiej. Park ten daje możliwość przybliżenia wiedzy na temat polskich gatunków zwierząt. Dzięki optymalnemu położeniu, na jego na łąkach pośród lasów zwierzęta posiadają zbliżone warunki życia do naturalnych. W większości są one zaprzyjaźnione z ludźmi, co pozwala na wchodzenie gości Parku na wybiegi niektórych gatunków, głaskanie zwierzyny, karmienie, obserwację ich zachowań i cenny dla zwiedzających żywy kontakt.

Z racji rozległych terenów Parku oraz jego charakteru, można go zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem, który przekazuje gościom wszelkie wiadomości o żyjących w Parku zwierzętach oraz potrzebie ich ochrony. Głównie odnosi się to do rzadkich gatunków, zagrożonych wyginięciem, takich jak wilk, ryś, głuszec, jarząbek, puchacz, czy też cietrzew.

Ogromną zasługą Parku jest rozmnażanie zagrożonych gatunków na jego terenie, co jest dowodem na wspaniałe warunki, jakie zapewnia się tym zwierzętom w Kadzidłowie. Park przeprowadza szereg działań mających na celu ochronę i reintrodukcję gatunków ginących oraz zagrożonych, w śród których znajdują się kuraki leśne oraz rysie nizinne.

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo posiada swojego patrona, którym jest słynny przyrodnik, a także wielki patriota – Benedykt Dybowski. Przebywając na Syberii z powodu zesłania, przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat przyrody w tych rejonach świata. To również przyczyniło się do obecności w Parku grupy zwierząt rodem z Syberii oraz Dalekiego Wschodu.

Park Dzikich Zwierząt
Kadzidłowo
12-220 Ruciane Nida
tel. (87) 425 73 65
e-mail: park [ at ] kadzidlowo.pl