Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/samsara/domains/splywy.eu/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4940 Opis szlaku Pisy | Spływy kajakowe
+48 600 092 252 admin@splywy.eu

Krótka charakterystyka szlaku

80 km szlak wodny obejmujący swym zasięgiem całą długość rzeki Pisy, która swój początek ma przy wypływie z jeziora Roś, a kończy bieg wraz z ujściem do rzeki Narew. Szlak łatwy, przeznaczony nawet dla początkujących kajakarzy.

Start

Swój początek szlak ma w miejscu wypłynięcia rzeki Pisy z jeziora Roś w okolicach miejscowości Pisz. Tu przy wypływie znajduje się pole biwakowe.

Charakterystyka szlaku

Szlak rozpoczyna się od momentu wypływu Pisy z jeziora Roś, które zarazem jest początkiem biegu tej rzeki. Kończy się natomiast wraz z wpłynięciem Pisy do Narwi w Nowogrodzie. Całość szlaku (i rzeki jednocześnie) to odcinek nieco ponad 80 km.

Pisa jest rzeką typowo nizinną, która płynie szerokimi i niezwykle urokliwymi zakolami. Charakteryzuje się niewielkim spadkiem oraz głębokością do 2 m, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nawet dla początkujących kajakarzy. Przepływa przez tereny podmokłe.

Pisa zapewnia stałą żeglowność – nie trzeba na niej stosować przeniosek. Przepływa przez dwa geograficzne obszary – górny odcinek to tereny Puszczy Piskiej (na zachodnim brzegu porośnięta jest lasami Puszczy Piskiej, która niestety w 30 % w roku 2001 została zniszczona przez huragan), dolny odcinek to z kolei tereny etnograficznych Kurpiów z pięknymi łąkami.

Wzdłuż rzeki niestety słabo rozwinięta jest infrastruktura turystyczna z prawdziwego zdarzenia. Brak tutaj regularnej sieci pół namiotowych zapewniających pełen węzeł sanitarny.