+48 600 092 252 admin@splywy.eu

Fundacja „Zwierzęta Eulalii” prowadzi swoją działalność we wszystkie dni tygodnia. Wstęp na teren fundacji jest nieodpłatny. Opłaty są pobierane natomiast za dodatkowe atrakcje, a fundusze w ten sposób zdobyte przeznaczane są na pokrycie kosztów związanych z utrzymywaniem zwierząt, nad którymi Fundacja roztacza opiekę.

Fundacja organizuje przejażdżki zaprzęgami i saniami po najbliższych okolicach, w czasie których można delektować się widokiem przepięknych mazurskich plenerów. W ofercie Fundacja proponuje także wycieczkę w plener ludowymi wozami z zadaszeniami, półtoragodzinną wyprawę nad jezioro Juksty czy też trzygodzinną przejażdżkę wozami, cudownymi mazurskimi trasami ciągnącymi się często wzdłuż Juksty. Fundacja specjalizuje się również w jazdach konnych uroczymi trasami mazurskimi, zajmuje się także nauką jazdy konnej począwszy od jazdy na lonży dla początkujących, wraz z nauką siodłania i czyszczenia koni. Jeśli czujecie się już pewnie w siodle, to będziecie mogli wybrać się na wspólną przejażdżkę malowniczymi trasami. Na najmłodszych Gości czekają urocze kucyki, uwielbiane przez wszystkie dzieci, które z wielką radością je dosiadają, nabierając jednocześnie zaufania do koni i niejednokrotnie w ten sposób rozpoczynając wielką pasję.

Dla koneserów przygód w siodle Fundacja oferuje kilkugodzinny rajd na Górę Czterech Wiatrów, gdzie na jej szczycie czeka na wytrwałych koniarzy piknik. Można także wybrać się na rajd konny trwający cały dzień do rezerwatu jeleniowatych w Kosewie, w którym również jako jeden z punktów programu jest piknik. Trasa rajdu obejmuje 10 km zapierających dech terenów.

Cennik:

  • rajdy konne już od 90 zł,
  • przejażdżki konne już od 30 zł,
  • przejażdżki zaprzęgami już od 20 zł,
  • nauka jazdy konnej od podstaw na lonży już od 40 zł.

Fundacja działa także na polu charytatywnym, prowadząc od dawna bezpłatną hipoterapię dla dzieci cierpiących na porażenie mózgowe, organizuje również spotkania i konne jazdy dla osób niepełnosprawnych zarówno dorosłych jak i dzieci, dla mieszkańców domów dziecka, czy też domów opieki i pomocy społecznej.

Zwierzęta znajdujące się na terenie Fundacji uratowano przed tragicznym losem, który zgotowali im ludzie, bijąc je, głodząc, skazując często na śmierć. Uratowane konie, często wykupione z transportu do rzeźni, żyją dzięki Fundacji, ciesząc się idealnymi warunkami i godnym traktowaniem przez człowieka.

„To dla nas wielka radość jeśli będziemy mogli Państwa gościć. W naszym „mini zwierzyńcu” mamy ponad 100 uratowanych zwierząt są to: 33 konie, 20 psów, 16 kotów, 18 kóz, 2 owce, 10 świnek, 2 kucyki, osiołek oraz 50 ptactwa domowego. Fundacja utrzymuje się z własnej pracy, korzystając z naszych usług (przejażdżki zaprzęgami konnymi, jazda konna, rajdy konne oraz imprezy organizowane w sezonie turystycznym stanowią jedną z atrakcji okolic Mrągowa) pomagacie nam Państwo utrzymać zwierzęta mieszkające w naszej Fundacji, walczyć z bezdomnością zwierząt”.